Upravit stránku
 • Dveře podle provedení

  Jednokřídlé dveře

  Jsou nejčastěji používaným řešením v interiéru. Nacházejí své využití všude tam, kde je malý pohyb osob nebo materiálu.

  Při výběru otočných jednokřídlých dveří se musíme orientovat podle strany dveří. Při otevírání směrem k sobě určuje umístění pantů, zda se jedná o dveře pravé či levé. V případě nově osazených dveří bereme v úvahu jednoduchý přístup, výhled do místnosti a intuitivní umístění vypínačů. Rozměr dveří se řídí podle velikosti zárubně nebo připraveného stavebního otvoru.

  Rozměr dveří

  Šířka otvoru

  Výška otvoru

  60

  68-71 cm

  201-203 cm

  70

  78-81 cm

  201-203 cm

  80

  88-91 cm

  201-203 cm

  90

  98-101 cm

  201-203 cm

  V případě vchodových vstupních dveří je vhodné zvolit spíše plnou výplň, zesílený rám a odpovídající bezpečnostní ocelovou zárubeň. Naopak pro pokojové dveře plně postačí voštinová výplň s možnou kombinací skleněných prvků. Tomu odpovídá potřebný stupeň bezpečnosti, počet závěsů, pasivních prvků proti vysazení a dalšího zabezpečení.

  Důležitá je také klimatická odolnost dveří. Dveře CAG se pro tyto potřeby dělí na třídy Klima S I (standardní interiérové dveře), Klima AL II – dveře pro střední rozdíly klimatických podmínek (chodby, koupelny, sociální zařízení, temperované místnosti ) a Klima AL III - dveře do prostorů, které jsou z jedné strany nevytápěné (garáže, sklepy, suterény, schodiště, půdy).

  U jednokřídlých dveří si můžete navolit i další speciální vlastnosti jako kouřotěsnost, požární odolnost, protihlukové nebo bezpečnostní provedení  - viz odkaz https://www.dverecag.cz/


  Dvoukřídlé dveře

  Nabízejí velký průchozí prostor. Využívají se proto všude tam, kde je potřeba manipulovat s většími předměty – ve skladech, garážích, ve vstupních halách a chodbách.

  Při volbě dvoukřídlých dveří máte na výběr několik technických řešení.

  Stejně jako u jednokřídlých dveří myslete na to, abyste měli jednoduchý přístup, výhled do místnosti a intuitivní umístění vypínačů. Rozměr dveří se řídí podle velikosti zárubně nebo připraveného stavebního otvoru.

  Elegantním a prostorově efektivním řešením jsou posuvné dveře. Obě křídla dveří se zasouvají buď přímo do pouzdra uvnitř stěny a nebo podél stěny na garnýžích. Při výběru posuvných dveří je důležité mít kolem otvoru pro dveře dostatek místa na plně otevřená křídla. Při volbě zasouvání přímo do stěny hraje roli také šířka křídla.
  V případě, že nemáte možnost zabudovat pouzdro do stěny a chybí vám prostor kolem dveřního otvoru, můžete zvolit skládací dveře. Jejich křídla se skládají k zárubním a ukotvují se do drážky v horní zárubni - viz odkaz https://www.dverecag.cz/
   


  Posuvné dveře

  Představují moderní a prostorově nejúspornější řešení pro domácnosti i kanceláře. Dveře se posouvají buď podél stěny nebo přímo do pouzdra zabudovaného ve stěně.

  Posuvné dveře se od klasických modelů liší tím, že jsou bez falců (polodrážek), pantů a otvorů pro zámek a uchycení kliky. Dveře dodáváme s vydlabanými otvory pro oválnou, kulatou nebo hranatou misku včetně příslušných úchytů. V případě, že máte jinou představu o úchytu, můžeme dveře dodat i bez těchto otvorů.

  Možnosti posuvných systémů

  Posuv do pouzdra

  Dveře s posuvem do zabudovaného pouzdra se zasouvají přímo do stěny nebo sádrokartonového krytí. Oproti dveřím posouvaným po stěně méně propouštějí zvuk a teplo. Před výběrem těchto dveřích nejprve zvolte vhodné pouzdro. Pouzdra se vyrábějí v různých šířkách už od 100 mm – do tohoto nejužšího se ovšem vejde pouze křídlo plné, případně model Triumf. Prosklená křídla potřebují pouzdro minimálně o šíři 108 mm, některé vyšší ozdobné lišty vyžadují dokonce šíři 125 mm.

  Posuv po zdi (Posuv po zdi s garnýží)

  Dveře s posuvem podél stěny představují stavebně jednodušší řešení. Posouvají se těsně podél zdi na jednu stranu (v případě dvoukřídlých dveří na obě strany) a posuvný mechanismus je uchycen v garnýži. Při výběru posuvných dveří je důležité mít kolem otvoru pro dveře dostatek místa na zasunutí celého křídla. Pokud chcete dveře i zamykat, lze přidat dorazovou nohu pro zadlabání protiplechu zámku. Další funkcí dorazové nohy je lepší utěsnění prostoru mezi dveřmi a obložkou, zejména v případech, kdy je na křídle vyšší ozdobná lišta.


  Skládací dveře

  Jsou vhodnou volbou tam, kde není možné osadit klasické otočné ani posuvné dveře. Křídla dveří se při otevření skládají k zárubním, počítejte proto s tím, že se průchod zmenší nejméně o dvě tloušťky dveřního křídla.

  Základ tvoří dveřní křídlo rozdělené na dvě části, které jsou spojené panty. Jsou vyrobené ze stejných kvalitních materiálů jako naše otočné dveře a jejich životnost je tedy srovnatelná. Manipulace s dveřmi je bezpečná – dveře jsou pevně ukotvené k horní zárubni a otevírají se snadno a tiše.

  Vyrábíme skládací dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, obě provedení jsou standardně opatřena ABS hranou. Maximální šířka pro jednokřídlé skládací dveře je maximálně 100 cm (2 x 50 cm). Dveře lze dodat v plné i prosklené variantě a v povrchovém provedení: Laminát, laminát reliéf a laminát real. Skládací dveře dodáváme v kompletu se zárubní - viz odkaz https://www.dverecag.cz/


  Bezfalcové dveře

  (bezpolodrážkové) provedení umožňuje zavřít křídlo do zárubně tak, že jsou dveře v jedné rovině se zárubněmi – nevyčnívají ani o milimetr.

  Pro uchycení dveří lze využít buď vnější (lomené) panty, nebo o něco nákladnější skryté panty (Kubika), které ještě zvýrazní eleganci hladké plochy. 

  Cena odpovídá ceně daného modelu s příplatkem za bezfalcový set (komplet dveří se zárubní):

  • v případě vnějších závěsů pro komplet  s ocelovou zárubní 500 Kč 
  • v případě skrytých pantů pro komplet s obložkovou zárubní 2 750 Kč - obsahuje úpravu dveří a zárubní, ABS hranu, magnetický zámek a skryté panty Kubika
  • zárubeň FABI B (pro bezfalcové dveře) – cena za úpravu zárubně již započtena v bezfalcovém setu
  • magnetický zámek (doporučujeme pro všechny bezfalcové dveře) - již započteno v bezfalcovém setu

  viz odkaz https://www.dverecag.cz/


  Celoskleněné dveře

  Dveře jsou designově čistým a nadčasovým řešením pro moderní interiéry, ať už jde o bydlení či kancelářské prostory. Hlavní předností těchto dveří je, že propouštějí světlo.

  Celoskleněné dveře lze osadit do běžných zárubní a můžete je mít v klasické otočné i posuvné variantě. Vzhled celoskleněných dveří je variabilní. Na výběr je čiré nebo mléčné sklo a možnost pískování vybraným dekorem, který pro Vás vyrobíme v pozitivní i negativní verzi. Ve spolupráci s předními dodavateli skel Vám můžeme nabídnout celou řadu dekorů a provedení.

  Pro výrobu celoskleněných dveří využíváme kalené sklo o tloušťce 8 mm. Takové sklo má požadovanou mechanickou tvrdost i odolnost. V kalicí lince se sklo nejprve zahřeje a poté prudce zchladí. Tím dojde k utvoření permanentního povrchového napětí, které přináší znatelně vyšší odolnost než má běžné, kalením neupravené sklo. Pokud dojde k rozbití takto upraveného skla, rozbije se na malé neostré střepy, takže nehrozí úraz.

  Ke dveřím doporučujeme použít hliníkovou zárubeň FABI M (dostupná ve dvou odstínech) - viz odkaz   https://www.dverecag.cz/


  Kontrast

  Jde o kontrastní barevnou kombinaci povrchu dveří, rámečku, oblé dveřní hrany a ostění obložkové zárubně. Lze je dodat v černé, šedé a bílé barvě RAL nebo všech nabízených dekorech laminátových povrchů.

  Provedení kontrast je dostupné za příplatek u těchto modelů dveří – viz odkaz https://www.dverecag.cz/

 • Dveře podle dekoru

  Bílé dveře

  Představují nadčasové a univerzální řešení. Jsou také nejvyužívanějším řešením v domácnostech i komerčních prostorech. Velmi dobře se totiž kombinují s ostatními interiérovými prvky a podlahovou krytinou, navíc váš interiér rozjasní. Bílá barva v malých místnostech opticky zvětšuje prostor a podporuje čistý a elegantní celkový dojem z interiéru.

  Nabízíme několik různých typů provedení od bílého laminátu, laminátu bílý samet, fólie nebo laku až po speciální reliéfní povrchy jako Artemis či dřevní pór.
  Více viz odkaz  https://www.dverecag.cz/


  Barevné dveře

  Představují nadčasové a univerzální řešení. Jsou také nejvyužívanějším řešením v domácnostech i komerčních prostorech. Velmi dobře se totiž kombinují s ostatními interiérovými prvky a podlahovou krytinou, navíc váš interiér rozjasní. Bílá barva v malých místnostech opticky zvětšuje prostor a podporuje čistý a elegantní celkový dojem z interiéru.

  Nabízíme několik různých typů provedení od bílého laminátu, laminátu bílý samet, fólie nebo laku až po speciální reliéfní povrchy jako Artemis či dřevní pór.
  Více viz odkaz  https://www.dverecag.cz/

  Vám umožní vyjádřit Vaši individualitu. Lakované odstíny v paletě RAL nabízejí možnost barevně sladit interiér podle Vašich představ či podle zadaného architektonického návrhu.

  Na přání můžeme také dveře, dveřní rámeček a obložkovou zárubeň lakovat do odlišných (kontrastních) barev

  Barevné dveře v různých povrchových úpravách

  Kromě hladké povrchové úpravy (laminát a lakované hladké) nabízíme u vybraných modelů dveří možnost lakování i na reliéfní povrchy Artemis, Arktik a dřevní pór. Lakování provádíme vodou ředitelnými barvami - H2O standardně bílou barvou RAL 9003, ostatní barvy za příplatek. Dále nabízíme lakování polyuretanovými barvami - PU, nebo akrylátovými barvami - AC pro povrch Artemis, Arktik a Kubik.

  • Arktik
  • Dřevní por.
  • Artemis
  • Laminát
  • Hladké lakované H20 RAL 1000
  • Hladké lakované H20 RAL 1019
  • Hladké lakované H20 RAL 1015
  • Hladké lakované H20 RAL 3003
  • Hladké lakované H20 RAL 2012
  • Hladké lakované H20 RAL 5002
  • Hladké lakované H20 RAL 6005
  • Hladké lakované H20 RAL 6027
  • Hladké lakované H20 RAL 7035
  • Hladké lakované H20 RAL 9005
  • Hladké lakované H20 RAL 9003
  • Hladké lakované šedý laminát

  Dveře v dekoru dřeva

  Dekor dřeva je nadčasovým designovým prvkem. Jeho využití u dveří vzbuzuje dojem bytelnosti, kvalitního provedení a dlouhé životnosti. Kresba dřeva také dobře doplňuje celou řadu podlahových krytin a vyniká i v kontrastu s ostatními materiály.

  Povrchová provedení dveří v dekoru dřeva

  Dveře v dekoru dřeva si můžete vybrat v povrchových úpravách laminát, laminát reliéf, laminát real a fólie.


  Laminátové povrchy jsou všestranně použitelné a odolné proti oděru
  Laminát reliéf má navíc povrch s 3D strukturou, která zvýrazňuje kresbu dřeva. 
  Laminát real představuje nejvyšší kategorii odolného laminátového povrchu s naprosto věrnou strukturou dřevodekoru. 
  Fólie představuje ekonomickou variantu povrchu. Tyto dveře vyžadují šetrné zacházení a jsou určené výhradně do místností s nízkým provozem. 
  Dýha forte silnostěnná sukatá kartáčovaná dýha v dřevině dub je čistě přírodní materiál, který vyniká svou jedinečností a nevšední krásou. Pro zvýšení odolnosti povrchové úpravy dýhu po předešlém kartáčování a moření ještě lakujeme bezbarvým lakem, na přání je možno povrch upravit olejovoskováním. 

 • Dveře podle vlastností

  Kouřotěsné dveře

  Kouřotěsné dveře omezují pronikání studeného i teplého kouře až do teploty 200 °C. Kouřotěsné dveře jsou často kombinovány s dveřmi protipožárními nebo jsou tyto vlastnosti sloučeny do dveří kouřotěsných a současně protipožárních. Kouřotěsnosti lze docílit u klasických falcových otočných dveří a je možné je osadit pouze do ocelové zárubně. Kouřotěsné dveře mají vždy štítek s označením kouřotěsnosti - viz odkaz  https://www.dverecag.cz/


  Zvukově izolační dveře (RW)

  Nabízíme zvukově izolační dveře s hlukovým útlumem 30 dB, 32 dB nebo 36 dB - viz odkaz https://www.dverecag.cz/


  Klima dveře

  KLIMA S I

  Rozdíl teploty cca do 5°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 20 %. Základní stupeň KLIMA S I je vhodný pro standardní interiérové dveře. Dveře jsou vyráběny tak, aby odolaly rozdílům teploty mezi oddělenými místnostmi asi 5 °C a rozdílům v relativní vlhkosti až 20 %.

  KLIMA AL II

  Rozdíl teploty cca do 10°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 35 %. Stupeň KLIMA AL II je určen pro střední rozdílnost klimatických podmínek, které jsou například v chodbách, koupelnách nebo toaletách, a také v temperovaných místnostech. Tyto dveře zajišťují odolnost vůči teplostním rozdílům do 10 °C a rozdílům v relativní vlhkosti do 30 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří.

  KLIMA AL III

  Rozdíl teploty cca do 20 °C. Rozdíl relativní vlhkosti cca do 50 %. Nejvyšší stupeň klimatické odolnosti KLIMA AL III je doporučován využít tam, kde dveře oddělují vytápěný a nevytápěný prostor -například garáže, sklepy, suterény, schodiště či půdy. Zajišťuje odolnost vůči teplotním rozdílům do 20 °C a rozdílům v relativní vlhkosti zhruba do 50 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povrchových úpravách laminát, laminát reliéf a lakované hladké.

  viz odkaz https://www.dverecag.cz/


  Protipožární dveře

  Protipožární dveře mají vždy štítek s označením požární odolnosti. Štítek uvádí čas, za který dveře prohoří, druh konstrukce, kouřotěsnost a osazení dveřním zavíračem.

  Příklad označení:

  • EI(EW) 30 S C DP3 ⊕
  • EI = dveře bránící šíření požáru
  • EW = dveře omezující šíření požáru (mírnější kritéria prostupu tepla než u označení EI)
  • S = dveře kouřotěsné
  • C = dveře s dveřním zavíračem
  • 30 = hodnota požární odolnosti v minutách
  • DP3 = křídlo vyrobené z hořlavých materiálů
  • ⊕ = dveře obsahují požární nebo kouřotěsné těsnění (např. zpěňující páska)
  PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE PYROBOARD (plné), PYROGLASS (prosklené 3/3) a PYROPANE (menší prosklené plochy) mají vždy požární odolnost EI/EW 30 DP3. Splňují tedy obě kritéria požární odolnosti po dobu 30 minut. Dále nabízíme PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE KOUŘOTĚSNÉ PYROSMOKE (plné), u kterých je v označení doplněno písmeno S (EI/EW-S 30 DP3). Všechny naše protipožární dveře mohou být osazeny dveřním zavíračem, v označení dveří tedy přibývá písmeno C (EI/EW-C 30 DP3).

  Bezpečnostní dveře

  Bezpečnostní dveře CAG PYROSAFE BT2 a BT3 jsou vždy plným hladkým křídlem tvořeným z plné desky na bázi dřeva opláštěné deskami s povrchem: laminát, laminát bílý samet, laminát reliéf, laminát real, dýha forte - silnostěnná sukatá kartáčovaná dýha v dřevině dub, případně odolný HPL laminát. Slouží zároveň i jako protipožární dveře s požární odolností EI/EW 30.

  Dveře jsou opatřeny zámkem FAB X57 se 3 aktivními prvky, 3 závěsy a dvěma (typ B2), respektive třemi (typ B3) pasivními prvky proti vysazení a vylomení. Dále musí být opatřeny bezpečnostním kováním a vložkou do zámku bezpečnostní třídy minimálně RC2, respektive RC3 a osazeny do vhodné kovové zárubně. Je možné k nim instalovat práh, případně prahovou lištu. Vrtání otvorů do dveřního křídla, aniž by se narušila jejich konstrukce a snížila deklarovaná ochrana, je možné pouze pro kukátko, případně pro další, výrobcem dveří odsouhlasené, bezpečnostní prvky.

  K bezpečnostním dveřím standardně nabízíme skladem tyto komponenty:

  • Bezpečnostní ocelová zárubeň o tl. příčky 100 nebo 150 mm pro BT2 za 2 900 Kč a pro BT3 za 3 600 Kč. Ostatní rozměry jsou možné a budou naceněny individuálně.
  • Bezpečnostní kování třídy RC3 Viking Plus, hliník: cena 1 329 Kč
  • Základní bezpečnostní vložka Wilka třídy RC3: cena 416 Kč, RC3 s funkcí proti odvrtání 546 Kč (na objednání i jiné typy kování a vložek)
  • Dveřní kukátko (chrom, mosaz, bronz, nikl), s krytkou: cena 155 Kč
  • Podložka pod kukátko (chrom, mosaz, bronz): cena 62 Kč
  • Dveřní práh (tloušťka 20mm, šířka 100mm) provedení buk a dub: cena od 80 Kč
  • Dveřní samozavírač: Typ Geze TS 1000 vč. ramínka, bez aretace: cena 1036 Kč
Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti